EDP Futures

2020

 

Nora Gaby-Biegel  Haverford College (III)

Sofia Milevski  Rutgers University-Newark (III)

Samantha Gabriele  Montclair State (III)

Daniel Ruiz  Universityof Scranton (III)

Ellie Betheil  Susquehanna University

Maggie Horn  Fairleigh Dickinson University (Florham Park)

2019

 

Nick Rogers  Connecticut College (III)

Bruce Doyle  Connecticut College (III)

Sebastian Rojek  Stony Brook University (I)

Wes Rideau-Winds  United States Military Academy (I)

Justin Siegel  Muhlenberg University(III)

Jack Gitter  Northeastern University (I)

Roee Maor  Fordham University (I)

Sebi Morrello  Fairleigh Dickinson University (I)

Dylan Ladda  College of Charleston (I)

Alessandra Santoriello  St Thomas Aquinas College (II)

Samantha Cardaci  St Thomas Aquinas College (II)

Cecilia Munoz  MIT (III)

Rachel Bocage  Rutgers Newark (III)

Ana Silveira  Rutgers Newark (III)

2018

 

Ahmed Abukwaik  Franklin & Marshall College

Thomas Benson  Hamilton College

Hunter Brennan  Stonehill College

Jacob Burgess  United States Military Academy

Eric Dragon  Washington & Lee University

Michael Grald  SUNY Plattsburgh

Angel Hernandez  Berkeley College

Justin Kochman  Stevens Institute of Technology

Jacob Schulman  Marist College

Anthony Seiga  Scranton University

Thomas Stickley  Fairfield University

Natasha Magee  William Paterson University

Jason Dubrovich  St. Peter's University

Brent Llewellyn  Montclair State University

Maurice Williams  University of Cincinnati

Oscar Sanchez  NJIT

2017

 

Alexis Long  Scranton

Alyssa Santos  Seton Hall

Brianna Caporusicio  Susquehanna University

Johnna Caporuscio  Assumption College

Caitlyn Sugarman  Moravian College

Victoria Scarratt  St. Peters

Sloan McKenna  Ithaca

Sophie Collins  Miami University

Caroline Ruben  TCNJ

Sarah Walsh  Arcadia

Shannon Lamb  Colby College

Hannah Pennington  Penn State

Claudia Engels  Felician University

Sophie Foster-Palmer  NYU

Antonieta Bocxe  Emerson College

Sophie Melendez  Quinnipiac

Andrew Andrach  Rutgers-Newark (III)

Chrstian Andrach  Stony Brook University (I)

Andrew Brunetti  Washington University in St. Louis (III)

Kevin Esteves  TCNJ (III)

Brandon Fernandes  Fairleigh Dickinson University (I)

Daniel Guillen  Kean College (III)

Michael Kayal  TCNJ (III)

Patryk Kowal  Sussex County CC

Malik Mathes  Rutgers University (I)

Ikem Mbalewe  Lehigh University (I)

Felix Melo  Rutgers-Newark (III)

Ariel Parada  Rutgers-Newark (III)

Kevin Patino  Bloomfield College (II)

Gregory Poposki  Berkeley College (II)

Sophus Schanche  McDaniel College (III)

Andrew Thiem  Randolph-Macon College (III)

Ryan Vazquez  TCNJ (III)

Tommy Boyle  St. Bonaventure University (I)

2016

 

Samantha Allen  St. Lawrence

Frankie Perna  Lipscomb University

Emily Cannavale  Muhlenberg College

Meghan Allen  Muhlenberg College

Rachel Clark  William Paterson

Jen McGrogan  TCNJ

Hunter Crespo  UCLA

Amber Crispin  IONA College

Fiorella Doglio  NJIT

Madison Smith  High Point

Gabby Goodwin  Franklin & Marshall

Kat GilmourSewanee: The University of the South

Julia Kleczkowski  Fairfield

Rachel Murphy  Quinnipiac

Meg Ralph  St. Bonaventure University

Diana Kurtishi  St. John's University

Jess Badia  Rosemont

Sophia Vogel  Rowan

Ana Silverira  Rutgers Newark

Erik Neugebauer  Drew University

Thomas Radon  NJIT (I)

Robert Paniti  Drew University (III)

Aidan Stoddard  Swarthmore College (III)

Arturo Ruiz  Marist College (I)

2015

Ibrahim Abukwaik  Stevens Institute of Technology

Daniel Aversano  Monmouth University

Hagen Brown  Boston University

Cal Cisneros  United States Naval Academy

Michael Cobuzio  University of Tampa

Matthew Collins  Quinnipaic

Justin Diglio  James Madison

DeVaughn Foster  Fairleigh Dickinson University

Anthony Gomez  Iona College

Ryan Gormley  Bentley

Alec Lam  Carnegie Mellon University

Stefano Russillo  UMASS

Jordan Schreer  Muhlenburg

Alex Sugarman  Stevens Institute of Technology

Joesph Torres  Fairfield

Kevin Winiarski  Duke

Bryan Calixto  Fairleigh Dickinson University

Jamie Hreniuk  University of Scranton

Sarah Rosenberg  Rowan University

Cindy Guzman  Rutgers Newark

Juliana Ceballos  Rutgers Newark

Tori Kasper  Rosemont College

Gracie Baker  Baldwin Wallace

Taylor Conroy  Drexel University

MK Brosnan  Dickinson College

Maggie Pachecho  Smith College

2014

Kendall Machak  Stony Brook University

Natalie Melillo  Troy University

Melissa Kelly  Rowan University

Caroline Smith  Rowan University

Nicole Moor  Georgia College

Alexa Madden  Stevens Institute

Blaise Ebanietti  Franklin & Marshall

Jenna Bruno  Sacred Heart University

Maggie Filja  Sacred Heart University

Aoife Schanche  Drexel College

Jessica Cusick  Ramapo College

Heather Pacheco  Kenyon College

Jillian Sprong  Lehigh University

Tiffany Martinez  Monroe College (Iona)

Shauna Menzella  Keystone College

Alexa Colangelo  University of Scranton

Sofia Licata  Haverford College

Luis Mendoza  Iona College

Joe Angeles  Iona college

Chris Nash  Monmouth University

Troy Teresak  Lock Haven University

Brandon Ferreira  St Peter's College

Chris Bazzini  Fordham

Nick Vegliante  Fordham

James Kayal  Stockton

Damani Walker  NJIT

Anthony Carracino  Muhlenburg

Shawn Jennings  Fairleigh Dickinson University

Mark Sisco  Williams

2013

Kevin Ramirez  Fairleigh Dickinson University

Matt Busch  Scranton University

JD Saracco  Eastern

Nate Bodenstein  Hartford

Eric Klenofsky  Monmouth

Code Pepe  Arcadia

Mark Pazmino  Rutgers-Newark

Adam Warner  Vassar

Enzo Benelli  Rider

Steven Zamudio  Montclair State

Teddy Forson  Iona College

JP Gonzales  William Paterson

Andrwew Romero  Saint Peter's

Theresa Vargo  Drexel College

Kaitlin Cassidy  Muhlenburg College

Carly Berdan  NJIT

Kayla Aragon  Eastern Nazarene College

Amanda Garcia  Marist College

Carleigh Trivino  Rowan University

Kelly Egan  Scanton

Sydney White  Fordham University

Liz Monsen  Springfield College

Carly Brantner  Felician College

Dani De Torres  Boston College

Courtney La Torre  College of Mount Saint Vincent

2012

Conor Bradley  Hamilton College

Godfred Baafi  Fairleigh Dickinson University

Jeff Althoff  Stevens Institute of Technology

Nino Colonnelli  Stevens Institute of Technology

Paul DeFeo  University of Delaware

Attila Yaman  Yale University

Danny Hernandez  Kings College

James Greco  Rider University

Andrew Pertsov  Skidmore College

2011

Griffin Abbott  Hamilton

Fabian Allen  NJIT

Ryan Allison  Rutgers

Evan Baum  University of Virginia

Daniel Bellet  Gettysburg

Joseph Giovatta  Sienna

Kai Greene  Seton Hall

Brian Levine  University of Rochester

Mike Libucha  Sienna

Kiernan Murphy  Rutgers

Joseph Sole  Ramapo

Ryan Walsh  John's Hopkins

Josh Wilkerson  Kenyon

Jeremy Witherspoon  Seton Hall

Zack Kraft  Salve Regina University

2010

Ethan Kass  Bates College

Jackson Klein  Babson University

Jack Kuntz  Brown University

Andy LaFontaine  Gettysburg University

Zak Haapoaja  George Mason University

Alec Golini  Lafayette Unversity

Forrest Bennfors  Rutgers Camden

Tyler Smith  Middlebury College

Chris Benedict  Princeton University

Evan Reed  University of Delaware

Alex Sommer  Montclair State University

Matt Sommer  Montclair State University

Jeff Mclaughlin  Lafayette University

Jake Donnowick  Manhattan College

Derek Donnowick  Manhattan College

Jeff Wang  Duke University

Nick Gavaria  West Virginia University

Ben Reuter  Ramapo College

Christian Villamar  Rutgers Newark

Stephen Wendolowski  Union College

Ansara Persad  Elmira College

Lauren Perkins  Maine Farmington

Erica KeilVirginia  Wesleyan

Elizabeth Olivier  Delaware State

Elizabeth Harnett  Johns Hopkins University

Adrianna Suk  Canisius College

Stephanie Tramutola  Muhlenberg College

Jackie Wheatley  Kings College

Giana Abballe  RPI

Brittany Van Grouw  RPI

Allison Sokolik  Ferrun College

2009

Ramsay Hartley  Hartwick College

Thomas Quirk  Drew University

Spencer Lalk  Arcadia University

Tudor Stefan  Stevens Institute of Technology

Cody Bovino  Stevens Institute of Technology

Jakeem Johnson  Long Island University

Danny Friga  Rider University

Josh Delva  Felician College

Trent Murray  Felician College

Adam Purdy  Wesleyan University

Chris Kuehn  Wesleyan University

Richard Haggerty  Stockton University

AJ Crouchelli  Holy Family University

Casey McNamara  Amherst College

Angela Cristofolo  Monmouth University

Ashley Fields  Dickinson College

Olivia Habicht  Marywood University

Rosemary Garganta  Rutgers University

Danielle D'Avanzo  Ithaca College

Lacey Habicht  Marywood University

Kristina Diaz   University of Rochester

Kathryn Kruse  Emory University

Christie Crawford  Hamilton College

Brielle Heitman  Central Michigan University

Zoe Mandaro  Montclair State University

Nicolle Sanchez  Dominican College

Amanda Kresge  University of Scranton

2008

Conor Lade  St. John's University

Mario Walker  Drew University

Doug Freeman  Fairfield University

Greg Zorbas  Carnegie Melon University

Chris Roncancio  Rutgers- Newark

Tom Goulder  Hamilton University

Juan Ramirez  Bloomfield College

Renada Vuono  Meredith College

Erica Kunzig  Ramapo College

Renee Dessimone  Muhlenberg College

Julia Zorn  Iona College

Kristyn Anselmo  Virginia Wesleyan College

2007​

Chris Wolff  University of Delaware

Robert Campos  Rutgers Newark

Dan Coviello  Rowan University

Matt Greenberg  Drew University

Blake Adams   Rensselear Polytechnic Institute

Brendan Hartnett  Goucher College

Dan Charkowski  Centenary College

Chris Vizcarra  Iona College

TJ Burns  William Patterson University

Greg Lloyd  Marist University

Alexa Notte  Trinity College

Liz Roper  Temple University

Daria Bialik  Drexel University

Carol Danis  Iona College

Jamie Fetzer  Rider University

Caroline Corasaniti  University of Scranton

Nicolle Locantore  Columbia University

2006

Casey Braunreuther  Villanova

Alex Helmuth  Notre Dame

Anna Geiger  University of Pennsylvania

Alia Lanewala  Mary Washington University

Brittany Barry  University of Georgia

Erin Carballo  University of Rochester

Kelly Feeney  The College of New Jersey

Olivia Lezanski  Oxford College

Mariel Pepe  Iona College

Emily Quirk  Skidmore College

Lauren Sinnenberg  Williams College

Jackie Strell  University of Hartford

Abbey Sumas  Skidmore College

Caitlin Wescott  University of Rhode Island

Jessica Clarke  The College of New Jersey

Jessica Oliva  East Stroudsburg University

Eric Gonzalez  Muhlenberg College

Lee Selby  Fairleigh Dickinson University

COLLEGE ALUMNI LIST

TSF Academy
USYS National League
USYS National League
EDP